Húsvéti levél

Krisztusban kedves Testvérek!

“Krisztus Feltámadt! Valóban Feltámadt!”

Megállt az élet, mély csend borult a földre. Az utcák üresek, otthon vagyunk. Kényszerből. De van ebben a csendben valami ünnepélyesség – az élet kopog az ajtónkon. Jézus Krisztus viszi velünk a keresztünket, meghal értünk és feltámad, reményt ad. Ebben az évben is van húsvét, van feltámadás. Másképp!

Megállt a föld terhelése. A Teremtő Atya Isten azt mondta: „Legyetek termékenyek, szaporodjatok, töltsétek be a földet és vonjátok uralmatok alá. Uralkodjatok a tenger halai, az ég madarai és minden állat fölött, amely a földön mozog.” (Ter. 1, 28) Sajnos kényszerhelyezetben, vírusveszély miatt, nagy áldozatok árán újból megtanuljuk mit jelent “uralkodni” – vagyis gondoskodni, vigyázni az életünkre és környezetünkre. Ebben az évben is van tavasz. Másképp!

Megállt az ember, mert most nincs más választása. Most sokan ráérünk, hogy önmagunkkal foglalkozzunk, induljunk el a belső világunk felé. Törődjünk a lelkünkkel, keressünk választ a kérdéseinkre, gyógyítsuk kapcsolatainkat családtagjainkkal, rokonainkkal, barátainkkal és Istennel.

Hívő ember számára a feltámadás ünnepe több, mint a népi szokások átélése. A halál feletti győzelem, remény keltő tény. A szenvedés után jön az új élet. Tudjuk, hogy vége lesz ennek az állapotnak, hogy újból felfedezi az emberiség azokat az erényeket, melyek a végtelen Szeretethez vezetnek.

Most mindannyiunknak hiányérzetünk van. Nem tudjuk az eddigi megszokott módon ünnepelni templomainkban a “Tridum Pascale” – Húsvéti Szent Három napot. Furcsa üres templomban szentmiséket cerebrálni, furcsa a képernyőn keresztül bekapcsolódni az ünneplésbe. De lehetőség ápolni és megélni a hitünket lelki mélységekben, a családunk körében. Merjünk élni a lehetőséggel!

Kedves testvérek! Káplán atya és én sok szeretettel gondolunk mindannyiukra. Bemutatjuk a szentmiséket, imádkozunk, távtanítunk és nyújtunk lelki segítséget mindenkinek, aki kéri. Az alábbi liturgikus táblázat szerint próbálunk élő közvetítést nyújtani az internet segítségével. Sajnos a helyzet miatt ebben az évben nem tudjuk az ünnepi üdvözlőlapot papír alapon küldeni. De annál nagyobb szeretettel itt kívánunk:

Áldott Feltámadást, áldott Húsvéti ünnepet!

Relu atya