Köszöntő

Tisztelt Látogató!

Ön a komlói katolikus közösség honlapját kereste fel. Ezt az oldalt a helyi katolikus keresztény emberek szolgálatára és minden érdeklődő ember tájékoztatására hoztuk létre!

Plébániánk egyházszervezetileg a Pécsi Egyházmegyéhez tartozik, melynek jelenlegi kormányzója dr. Udvardy György pécsi megyéspüspök. Közösségi életünket illetően 2013. január 1-től az eddig különálló 5 közösség egy plébániaként működik tovább. Vagyis Mánfa, Mecsekjánosi, Mecsekfalu, Kisbattyán és Komló egyetlen egy plébániai közösséget alkotnak.

Mánfa   Mecsekjánosi   Mecsekfalu   Kisbattyán   Komló

Ezen az internetes oldalon megtalál minden olyan információt, ami a helyi katolikus közösség életével kapcsolatos. De ezen felül talál még itt olyan értéket is, melyet a kereszténység gazdag kincstárából merítettünk és adunk közre. A főoldalon a közösségünket érintő legfontosabb tartalmi elemek közül válogathat.

Ne felejtse, hogy az internet és annak minden szolgáltatása nem helyettesíti, hanem csak és kizárólag előmozdíthatja és szolgálhatja az emberek személyes találkozását. Ez azt jelenti, hogy egy személy a másik személlyel való élő kapcsolatban találja meg igazi önmagát. Ezt az internet nem helyettesítheti, legfeljebb szolgálhatja… Mi ebben hiszünk és ezért használjuk az internetet!!!

Mi, akik Krisztusban hiszünk, hisszük azt is, hogy ahol két vagy három személy kölcsönös szeretetben közösséget alkot, ott Isten jelen van. (vö.: Máté evangélium 18, 20) Ezt a gazdagságunkat akarjuk itt is Önnel megosztani.

Kívánunk Önnek közösségi oldalunkon egy tartalmas időtöltést!

Tisztelettel:

a Honlap Szerkesztői